,

Diyet (Perhiz) Yaparken Yanlış Bilinenler, Bunları Yemeyin

Bu yazımızda “diyet yaparken kilo verme durunca ne yapmalı, diyet yaparken kilo almak, diyet yaparken yenmemesi gerekenler, diyet yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar, diyet yaparken nelere dikkat edilmeli, diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz, diyet yaparken ne yemeli” konuları hakkında bilgiler verilecektir

Diyet (Perhiz) Yaparken Yanlış Bilinenler, Bunları Yemeyin

PERHİZ YAPARKEN BUNLARI YEMEYİN! AVOKADO TAKRİBEN  400 KALORİ İÇERİYOR, PATATES İSE BEL ETRAFINI YAĞLANDIRIYOR!

Perhiz yaparken yenilecek besinler kadar yenilmemesi gerekenler de ehemmiyetlidir. ‘Perhiz yaparken ne yenilmemeli?’ sualine yanıt olacak perhiz yaparken yenilmemesi şart olan besinler listesi…

İŞTE DİYET YAPARKEN YENİLMEMESİ GEREKEN BESİNLER:

TROPİKAL MEYVELER

Tropikal meyveler ne kadar lezzetli olursa olsun diyet yaparken beslenme listemizden uzak tutmamız gerekenler arasında bulunuyor. Zira mango ve ananas gibi tropikal meyveler diğer meyvelere oranla daha şekerli.

KURUTULMUŞ MEYVELER

Tüketilmesi gerekenler listenizin içerisinde meyveler olabilir ancak diyet esnasında tüketebileceğiniz bir hayli meyve var. Perhiz yaparken tüketmeniz şart olan meyveleri natürel halleri ile tüketin zira kurutulan meyveler taze hallerine oranla daha çok kalori içeriyor.

AVOKADO

İçerisindeki sıhhatli yağlar açısından beslenme için oldukça iyi bir tercih olan avokado, perhiz esnasında beslenme listenizde bulunmaması gereken meyvelerden. Bunun sebebi ise bir kase avokadonun takriben 400 kalori içeriyor olması.

PATATES

Bel etrafında yağlanma diyet yapmak için başlıca sebeplerden, ancak yiyeceğiniz patatesler bu bölgedeki yağlanmayı arttırıyor. İçerdiği yüksek karbonhidrat nedeniyle patates diyet için uygun bir besin değil.

Ne düşünüyorsun?

0 puanlar
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazan yavuz

Avatar

Founder

Yorumlar

Loading…

Loading…

Yorumlar

yorumlar

Tırnak Batması Sorunun nedenleri ve Çözümü İçin Yapılacaklar

Tırnak Batması Sorunun nedenleri ve Çözümü İçin Yapılacaklar

Diyet (Perhiz) Yaparken Yanlış Bilinenler, Bunları Yemeyin